Strona główna > Powiat > 27 XI 2010

27 XI 2010

We wczorajszych wydaniach lokalnej prasy znalazło się kilka informacji dotyczących niedzielnych wyborów. Gdybym ja był redaktorem gazety to zrobiłbym wszystko, aby w piątkowym, najczęściej kupowanym wydaniu, znalazła się rozmowa ze zwycięskimi burmistrzami i wójtami. Pierwsza niespodzianka – Echo Ziemi Lęborskiej śpi – tylko składy rad, kompletny brak oceny krajobrazu powyborczego. W słowie wstępnym dostaliśmy tylko nadzieję, że „do rad nie udało się [przemknąć] ludziom, którzy w ten sposób chcą [załatwiać] swoje sprawy, że nie znajdą się tam radni przypadkowi (…)” i dalej w tym samym tonie. Czuć brak zaufania. Jednocześnie Pani Redaktor pisze, że przyjrzy się w nowej kadencji radnym. szkoda, że nie przyjrzała się od razu w powyborczym numerze.
Zupełnie inaczej do tematu podszedł Głos Pomorza – w piątkowym dodatku Głos Lęborka możemy znaleźć 2 ciekawe materiały red. G. Bryszewskiego. W pierwszym jest analiza wyniku wyborów z dość trafną kalkulacją co dalej. Na stronie obok rozmowa z Andrzejem Strzechmińskim – nowym burmistrzem Łeby. Kluczowe zdanie wywiadu brzmi „Będziemy skręcać w stronę turystyki”. Polecam lekturę i gratuluję GP.

Pierwsza sesja IV kadencji Rady Powiatu odbędzie się w połowie przyszłego tygodnia – najprawdopodobniej w środę, 1 grudnia.

Dzisiaj w I LO Święto Patrona Szkoły. Obchodzimy tradycyjnie w listopadzie, choć Stefan Żeromski urodził się w tym samym dniu co ja – 14 X. Czy miałem szansę na inną karierę zawodową? 14 X to także Dzien Edukacji Narodowej:)

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: