Strona główna > Polityka > 9 I 2011 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

9 I 2011 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wysiłek Jerzego Owsiaka i wszystkich ludzi, którzy zaangażowani są od tak wielu lat w działalność Fundacji WOŚP i koordynowanie Finałów Orkiestry wzbudza we mnie ogromny podziw.  Dzięki ogromnemu wysiłkowi, wspaniałemu talentowi organizacyjnemu jesteśmy dumni z Orkiestry. Pojawiają się nawet w mediach sformułowania, że inne narody zazdroszczą nam Orkiestry. Otóż nie zazdroszczą nam, gdyż w dobrze zorganizowanych państwach nie ma potrzeby organizowania takich akcji.

Dlatego stawiam do zastanowienia się kilka pytań:

1. Dlaczego w tak elementarnych dla zabezpieczenia zdrowotnego ludności tematach, jak te, którymi zajmuje się WOŚP, trzeba liczyć bardziej na społeczne zaangażowanie Fundacji i wolontariuszy a nie państwa?

2. Dlaczego administracja państwowa zaczyna traktować działalność WOŚP jako pewnik? Znam osobę, która starała się o pompę do dializ dla swojego dziecka i w NFZ powiedziano jej, że ma „zwrócić się do Owsiaka”. Jak każda działalność społeczna – tak i WOŚP kiedyś się skończy.

3. Dlaczego Polacy z taką łatwością poddają się akcyjności a nie angażują się w pracę systematyczną? Czy nikt w naszym kraju nie może zorganizować powszechne akcji informacyjnej pokazującej, że działalność organizacji pozarządowych UZUPEŁNIA  a nie zastępuje działalność państwa.

 

Reklamy
Kategorie:Polityka
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: