Strona główna > Powiat > 14 I 2011 Sąd Pracy w Lęborku do likwidacji?

14 I 2011 Sąd Pracy w Lęborku do likwidacji?

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu gościliśmy Prezes Sądu Rejonowego w Lęborku Irenę Ciemnoczołowską i sędziego Henryka Rudego. z którymi ustaliliśmy wspólne wystąpienie przeciw zamiarom likwidacji Wydziału Sądu Pracy w Lęborku. Ministerstwo Sprawiedliwości zdecydowanie prze do likwidacji wydziałów sądów pracy w sądach rejonowych, sprawy, które były rozstrzygane w Lęborku miałyby trafić w kompetencję sądu w Słupsku. To zła informacja – przede wszystkim liczba spraw toczonych w sprawach z kodeksu pracy jest duża a już dzisiaj sąd w Słupsku ma dość długie terminy rozpatrywania spraw – często na rozprawę czeka się pół roku. Dzisiaj lęborski sąd obsługuje sprawy pracownicze z całego powiatu lęborskiego a także z gmin Potęgowo w powiecie słupskim oraz Czarna Dąbrówka w powiecie bytowskim.

Na terenie słupskiej części województwa pomorskiego szykowane są likwidacje Wydziałów Sądów Pracy również w innych miejscach. Prawdopodobnie wejdą w życie 1 kwietnia jeśli Minister Sprawiedliwości nie zmieni decyzji. rada Powiatu Lęborskiego na najbliższej sesji przyjmie stanowisko w tej sprawie. Będziemy także kontaktować się z naszymi parlamentarzystami informację przekażemy m.in. Zbyszkowi Konwińskiemu ze Słupska, żeby podjął interwencję w tej sprawie.

Reklamy
 1. Tomasz
  18 stycznia 2011 o 00:58

  No a gdzie „nasz” poseł Namyślak?:)

  • 18 stycznia 2011 o 09:19

   Od listopada nie pełni już mandatu posła, ale na pewno zaangażuje się w naszą akcję

   • Tomasz
    19 stycznia 2011 o 00:07

    Z pewnością się zaangażuje w akcje. Nie sądzę, żeby ktokolwiek będąc burmistrzem Lęborka działał na jego niekorzyść. Czy to pan Walaszkowski, czy to pan Klata na pewno by t e ż dołożył wszelkich starań ażeby nie zabrano nam sądu pracy. Jednak pan Namyślak będąc posłem miał większe pole manewru. A pan Konwiński jest ze Słupska i „nie będzie umierał za Lębork” – parafrazując pewne francuskie hasło.

 2. 19 stycznia 2011 o 07:38

  Po pierwsze – zamiar likwidacji sądu został przekazany do informacji w tamtym tygodniu, po drugie – Konwiński powinien być żywo zainteresowany pozostawieniem Sądu Pracy w Lęborku z pragmatycznego powodu – mniej obciążonego sądu w Słupsku. Francuskie hasło jest więc nie na miejscu.

 1. 28 grudnia 2011 o 15:02

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: