Strona główna > Polityka > 14 II 2011 – PKP

14 II 2011 – PKP

Dzisiaj dowiedziałem się, że zbliża się cykliczny Armageddon. PKP zmienia rozkład jazdy. Spokojnie, dopiero od 1 marca,mamy czas przygotować się na najgorsze. Informacja o tak strategicznej operacji jak przemodelowanie rozkładu jazdy w firmie, która już dawno zagubiła się w „genialnym” planie podziału na wiele spółek, żeby ukryć odpowiedzialność musi wywołać niepokój. Pytam tylko – czy my na pewno jesteśmy w Unii? Bo u nas brakuje peronów, składów, konduktorów. Jak wtedy, gdy w ubiegłym roku wpadłem na genialny pomysł, żeby jechać do Wrocławia potworem o nazwie TLK. 550 minut opóźnienia. Bo jakieś auto wpadło pod pociąg i nie było jak naprawić trakcji. Bo Polska jest w środku dżungli albo Himalajów.

Nie godzę się na to, żeby tzw. „koleje” używały nazwy „Polskie”. Ani to koleje, ani polskie. To trzeci świat.

Reklamy
Kategorie:Polityka
  1. marek
    17 lutego 2011 o 00:00

    Mnie nie dziwi taki stan rzeczy, problem nie tkwi moim zdaniem w mnogości spółek PKP. Na zachodzie też kolej nie jest jedną firmą. Są spółki które działają na bardzo przyzwoitym poziomie i ich wynik ekonomiczny to potwierdza. Takim przykładem niech bedzie PKP Energetyka , która zaopartyje kolej w energię oraz paliwa. Swego czasu bardzo dobrze prosperowało PKP Cargo.
    W wielu przypadkach problem tkwi w kadrze kierowniczej, która albo sotała się z oporzedniego systemu i wciąż nie może odnaleźć się w nowych warunkach lub też tych co przyszli niedawno, ale nigdy z koleją nie mieli do czynienia i nie znają jej problemów.
    Kolej to po autostradach największa infrastrukturalna bolączka naszego kraju i chyba jeszcze z 50 lat cięzkiej pracy przed nami aby dorównać średniej europiejskiej.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: