Strona główna > Powiat > 18 II 2011 – Starostwo znowu zamyka szkoły?

18 II 2011 – Starostwo znowu zamyka szkoły?

W dzisiejszym wydaniu „Echa Ziemi Lęborskiej” pojawił  się artykuł alarmujący, że starostwo lęborskie „znowu zamyka szkoły”. Co chciał przekazać redaktor (redaktorka) podpisujący się „AK”? Czy alarmujący tytuł jest adekwatny do informacji? Czy odpowiednio podkreślił, że chodzi o szkoły dla dorosłych a nie dla młodzieży? Już tytuł sugeruje, że zamykamy szkoły jakimiś falami. Czy umie uzasadnić takie sformułowanie? Co dziwne – autor sam zauważył, że do tych szkół nie ma chętnych. Szkoda, że nie sprawdził, że licea profilowane w szkołach dla młodzieży już dawno nie prowadzą naboru. Szkoda, że nie podkreślił, że zamiar likwidacji zgłosili sami dyrektorzy placówek, szkoda wreszcie, że nie zauważył, iż na ostatniej sesji Rady Powiatu sprawa ta nie wywołała kontrowersji po informacji, że o likwidację rzeczonych szkół dla dorosłych występowali sami dyrektorzy. Wreszcie na koniec – zamiar likwidacji to element procedury likwidacji a nie sama likwidacja. Znowu autor pisze o tym w treści artykułu, ale tytuł z tą treścią nie współgra. Dziwić musi głos, że w szkole mogą być z tego powodu jakieś zwolnienia skoro zajęcia w tym typie szkoły i tak się nie odbywają.

Reklamy
 1. marek
  18 lutego 2011 o 16:42

  Jacy dziennikarze takie newsy.

 2. jas
  19 lutego 2011 o 09:03

  W „Kurierze Lęborskim” w piątek też bardzo podobny artykuł „Radni chcą zamknąć dwie szkoły”. Być może komunikat prasowy Starostwa był nieszczęśliwy w swojej treści i stąd takie podobne reakcje dziennikarzy.

 3. marek
  19 lutego 2011 o 09:08

  Niemożliwe. Asystent się nie myli…

 4. 19 lutego 2011 o 10:45

  To nie kwestia komunikatu. Raczej polityka mediów w stosunku do władz powiatu oraz polityka kadrowa gazet.

 5. cześć Tereska
  20 lutego 2011 o 22:00

  z tego co wiem to nie „radni” chcą zamknięcia szkół, a ich dyrektorzy (wystąpili z wnioskiem). poza tym nie rozumiem skąd tak duże zainteresowanie tematem czysto kosmetycznym. szkoły od kilku lat nie mają chętnych i nie prowadzą naboru. to po co je trzymać? lokalne media naprawdę chyba nie mają o czym pisać i robią z igły widły. „starostwo znowu zamyka szkoły” -> przykład tak nieudolnej manipulacji czytelnikiem, że aż ręce opadają… zgadzam się z tutitt, to zwykłe szukanie taniej sensacji w miejscu gdzie jej po prostu nie ma

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: