Strona główna > Powiat > 13 III 2011 – Remont drogi Łeba-Lębork

13 III 2011 – Remont drogi Łeba-Lębork

Prawdopodobnie w połowie marca ekipa firmy Strabag, która jest wykonawcą remontu drogi nr 214 na odcinku Nowa Wieś Lęborska – Białogarda wejdzie znowu na plac budowy. W związku z tą pozornie dobrą informacją chciałbym podzielić się kilkoma refleksjami.

1. Dlaczego w specyfikacji zamówienia Wojewódzki Zarząd Dróg przewidział tak długi okres wykonania robót?

2. Dlaczego nie wykonuje się prac po godzinie 16.00 oraz nocą?

3. Kto kontroluje sposób zabezpieczenia pobocza jezdni?

4. Jak to możliwe, że koszt wykonania jest o prawie 20 milionów mniejszy niż w pierwszych założeniach? Na czym znaleziono oszczędności? A może chodzi o to, że zawyżone kosztorysy pozwalają mniej zbudować? Lub koszt jest efektem zbyt długiego terminu wykonania?

Droga Łeba-Lębork jest drogą wojewódzką, ale władze powiatu lęborskiego wiele zrobiły, żeby ten remont doszedł do skutku – zainicjowaliśmy porozumienie z gminami, żeby wspólnie sfinansować koszty dokumentacji projektowej. Podobne porozumienie dotyczy kolejnego odcinka drogi. Czy Zarząd Dróg Wojewódzkich szanuje samorządy, które sfinansowały w dobrej woli część zadań samorządu województwa? Czy mamy się spodziewać, że cała droga będzie wyremontowana przez 8 lat?

Reklamy
  1. Marcin C.
    21 kwietnia 2011 o 21:11

    Witam Panie Tomaszu!
    Zadaję sobie dokładnie te same pytania, co Pan. Jako, że od kilku lat nie mieszkam już przy tej drodze, to problem nie dotyczy bezpośrednio mojej osoby. Jednak z każda wizytą w rodzinnych stronach powtarzam te pytania. Wygląda na to, że w najbliższą sobotę będzie podobnie. Słyszałem, że remont ruszył i dojazd do Lęborka z miejscowości okalających remontowany odcinek zajmuje około godzinę, w związku z wprowadzonym ruchem wahadłowym. Od dłuższego czasu zastanawiam się, jak wykonawca robót (a może samorząd) chce wynagrodzić mieszkańcom okolicznych miejscowości te utrudnienia? Przecież odkąd zaczął się ten remont ludzie palą znacznie większe ilości paliwa oraz tracą czas i nerwy. Ja rozumiem solidarność społeczną, rozumiem że trzeba przeczekać gorszy okres, aby potem było lepiej, ale ten remont przekroczył chyba wszelkie granice. Po co było wycinać drzewa i rozkopywać drogę rok temu, skoro dopiero teraz (podobno) się coś dzieje. minione lato i jesień zmarnowano. Teraz mieszkańcy stoją w korkach i płacą za to swoimi pieniędzmi. A teraz czytam, że i jakość może będzie „biedronkowa” (niczego „Biedronce” nie ujmując). Może władze powiatu powinny postarać się o jakieś odszkodowania i uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na remont dróg w miejscowościach najbardziej poszkodowanych przy tej kuriozalnej przebudowie. Pozdrawiam 🙂

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: