Strona główna > Powiat > 22 III 2011 – IV sesja Rady Powiatu Lęborskiego i wybory sołtysów w powiecie

22 III 2011 – IV sesja Rady Powiatu Lęborskiego i wybory sołtysów w powiecie

Wczorajsza sesja przebiegła w dużo lepszym tempie niż ostatnia. W efekcie sprawnie przyjęliśmy większość uchwał przygotowanych na to posiedzenie przez Zarząd Powiatu. Program tutaj Na porannym posiedzeniu Zarząd postanowił wycofać z obrad projekt uchwały o wysokości podstawowego wymiaru godzin dydaktycznych dla dyrektorów placówek oświatowych. Obowiązują więc dotychczasowe rozwiązania, ale z orzeczeń zewnętrznych wydaje się, że inaczej interpretowana musi być możliwa do wypracowania przez dyrektora maksymalna pula nadgodzin.

Nie zostały przyjęte przez radnych uchwały o obniżce pensji starosty i diet, zgłoszone przez radnych PiS. Przygotowywana będzie zmiana statutu Rady Powiatu, zajmie się tym komisja, którą wyłoniliśmy ze wszystkich klubów. Sesja przyjęła zmiany w regulaminie organizacyjnym Starostwa. Wokół tej uchwały najdłużej chyba trwała dyskusja.

W powiecie trwają wybory sołtysów i rad sołeckich. Zwykle wygrywają dotychczasowi sołtysi (tak np. w sołectwach gminy Wicko). Ale w w Nowej Wsi Lęborskiej wczoraj doszło do niespodzianki wygrał Arkadiusz Pasiuk, z którym poznałem się niedawno przy okazji wyborów samorządowych. Jutro w Mostach kandydować będzie mój wieloletni kolega z Rady Powiatu – Zdzisław Chojnacki – serdecznie namawiam do poparcie go na jutrzejszym zebraniu. To świetny kandydat, bardzo zaangażowany w sprawy społeczne, sprawdzony w pracy samorządowej.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: