Strona główna > Powiat > 4 IV 2011 – Dyżur w Wicku i Wojciechowie

4 IV 2011 – Dyżur w Wicku i Wojciechowie

Dzisiaj, jak zwykle w pierwszy poniedziałek miesiąca, pełniłem dyżur w Urzędzie Gminy w Wicku. Przy okazji przeprowadziłem rozmowy na temat przełomów na drodze powiatowej w miejscowości Wojciechowo z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy. W ubiegłym roku Zarząd Dróg Powiatowych wykonał tam częściowy remont nawierzchni na odcinku 238 metrów w przebiegu drogi powiatowej nr 1317G. W tym roku należałoby remont dokończyć, szczególnie, że widać gołym okiem, że niezbędna jest jeszcze jedna warstwa nawierzchni.

Wojciechowo 1

Wojciechowo 2

Nasz Powiat, podobnie jak wszystkie sąsiednie samorządy powiatowe, od kilku lat prowadzi politykę partnerstwa z gminami w remoncie dróg powiatowych – inicjatywa wyboru, która droga podległa powiatowi jest przeznaczona do remontu należy do władz gminy, ale za to partycypują one w kosztach prac. Takie zobowiązania wzięły na siebie w tym roku m.in. władze Cewic i Lęborka. Niestety, w Wicku może w tym roku zabraknąć na ten cel środków. Spotkałem się więc w tej sprawie u p. Sołtys z Wojciechowa – Danuty Skibińskiej z p. Waldemarem Szyszką i radnym Henrykiem Pieperem. Wyjaśniłem jak mają się formalnie sprawy i co można zrobić, żeby szybko problem „załatać”. Po rozmowie z wicestarostą Ryszardem Wentą, któremu podlegają drogi powiatowe, mogę mieć nadzieję, że udało nam się znaleźć propozycję dla Gminy, która zadowoli obie strony. Trzeba poczekać na wyniki rozmów z Wójtem.
Przypominam, że w środę – 6 kwietnia – od 14.30 do 15.30 będę pełnił dyżur w Urzędzie Miasta w Łebie – zapraszam.

 

Like this on Facebook

Reklamy
  1. cześć Tereska
    4 kwietnia 2011 o 19:37

    w kurierze leborskim wójt powiedział jasno,ze nie da ani złotówki na swój wkład w remont dróg powiatowych. i dziwi sie jak tak można.chyba ze zgrywa twardziela,a na drogi i tak dolozy

  2. 4 kwietnia 2011 o 19:56

    Na pewno jesteśmy w stanie znaleźć jakieś rozwiązanie w pół drogi (nomen omen). Wójt Cewic i burmistrz Lęborka wchodzą w program, Wicko też do tej pory brało udział, naprawdę wierzę, że uda się chociaż dokończyć to, co zaczęliśmy w tamtym roku. Nawet jedno rozwiązanie zaproponowałem – trzeba czekać.

  1. 10 sierpnia 2011 o 12:09

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: