Strona główna > Polityka > 8 V 2011 – Stadiony

8 V 2011 – Stadiony

Stadiony stały się niespodziewanie tematem numer 1 w mediach. Niestety, moim zdaniem, mamy do czynienia z kolejnym tematem zastępczym.
1. Nie ma problemu niebezpiecznych stadionów – trzeba zamykać chuliganów a nie stadiony.
2. Jeśli już chce się zamykać stadiony, to proponuję te, na których były incydenty. Zamknięcie stadionów w Warszawie i w Poznaniu jako konsekwencji zadymy w Bydgoszczy? Paranoja.
3. Odpowiedzialność zbiorowa jest najłatwiejsza do wymierzenia, ale nie jest sprawiedliwa. Szczególnie dla tych, którzy kibicują a nie chuliganią.
4. Nie ma problemu wielkich zadym na meczach Ekstraklasy – są wejściówki osobiste, trzeba podać PESEL, są miejsca znakowane i przypisane do osoby. Nie ma za to takich zabezpieczeń na innych rozgrywkach piłkarskich – na Pucharze Polski i niższych ligach – nakaz kart kibica do III ligi włącznie + Puchar rozwiąże dużą część problemu.
5. Od czasu meczu w Bydgoszczy między Ruchem a Widzewem wiadomo było, że na finał Pucharu szykuje się granda – dlaczego wojewoda kujawski nie zamknęła stadionu Zawiszy pomimo wniosku policji? Czy komuś zależało na zadymie?
6. Policja ma dane wszystkich stadionowych chuliganów. Jak to możliwe, że osoba, która wtargnęła na murawę jest bezkarna?
p.s. Dzisiaj wyjazd na Ekstraligę i na I ligę żużla. Mam nadzieję na dobrą pogodę, bo wrażenia na 100% będą super. Stadionu w Gdańsku z oczywistych powodów nikt nie zamknie:)

Like this on Facebook

Reklamy
Kategorie:Polityka Tagi: ,
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: