Strona główna > Powiat > 24 VIII 2011 – Nadzieje inwestycyjne

24 VIII 2011 – Nadzieje inwestycyjne

Z dzisiejszego posiedzenia Zarządu Powiatu Lęborskiego mogę przekazać kilka interesujących informacji dotyczących nadchodzących inwestycji:

1. Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. „schetynówki) pomimo kryzysu jednak będzie kontynuowany. Niestety, zmienił się udział Państwa w dopłacie (teraz 30% w miejsce wcześniejszych 50%). W tej sytuacji atrakcyjność dofinansowania zewnętrznego jest dużo słabsza, jednak należy pamiętać, że wcześniej „schetynówek” miało już nie być w ogóle. Dzisiejsze spotkanie Zarządu Powiatu z Wójtem Nowej Wsi Lęborskiej zaowocowało pomysłem na wniosek do Programu (część zadań na drodze powiatowej w przebiegu od drogi nr 214 Nowa Wieś Lęborska – Czarnówko – Redkowice – Janowice – Garczegorze z powrotem do drogi nr 214). Gmina Nowa Wieś Lęborska dofinansuje nasz udział w tym wniosku.

2. Jest szansa na przyjęcie do realizacji naszego wniosku „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Lęborskiego”. Pierwotnie wniosek ten, który opiewał na blisko 20 milionów złotych zostanie zaktualizowany – szpital w Lęborku wyłączymy z projektu (ok.11 mln), gdyż Dyrekcja ubiega się o dofinansowywanie termomodernizacji z innych źródeł. Pozostałe elementy obejmujące głównie szkoły po drobnych korektach mają szansę być przyjęte do dofinansowania. Dzięki temu prawdopodobnie uda się zrealizować zadanie na ok. 8 milionów.

3. Zarząd Powiatu 13 września spotka się Ryszardem Świlskim, członkiem Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie inwestycji na drogach wojewódzkich znajdujących się w naszym powiecie.

4. Tego samego dnia Zarząd Powiatu Lęborskiego spotka się z Prezydentem Gdańska – Pawłem Adamowiczem w celu omówienia założeń stowarzyszenia „Gdański Obszar Metropolitalny”.

Zarząd Powiatu przyjął kilka uchwał i informacji – m.in. o obecnym stanie sprawy dotyczącej „barki’ na kanale Chełst w Łebie. Starostwo pozostaje w kontakcie z Burmistrzem Łeby oraz Urzędem Morskim.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: