Strona główna > Powiat > 28 VIII 2011 – S6

28 VIII 2011 – S6

Na początku wpisu chciałbym zaznaczyć, że brak wielu informacji na temat postępów w pracach nad trasą szybkiego ruchu S6 sprzyja różnym niepokojom. O kilku z nich chciałbym w tym miejscu napisać.

1. Przepływ dokumentów pomiędzy kolejnymi urzędami trwa miesiące. Kolejni urzędnicy podejmują decyzje przez kolejne miesiące.

2. Próbuje się skłócić opinię publiczną tworząc iluzję, że inna niż południowa trasa obwodnicy Lęborka jest jeszcze możliwa do realizacji. Wszystko w celu wytworzenia wrażenia u decydentów, że S6 jest drogą ‚nieuzgodnioną’ a przez to ryzykowną politycznie. Lepiej jest więc ją odłożyć i w pierwszej kolejności dokończyć to, co nie wejdzie na Euro 2012.

3. Według bardzo interesujących doniesień, trasa S6 miała być zadośćuczynieniem za wybudowanie w Redzikowie elementów tarczy antyrakietowej. Tarczę diabli wzięli, a tymczasem Rząd nie kwapi się do udzielania gwarancji kredytowych na prace w przebiegu S6. Mam nadzieję, że to się nie potwierdzi.

Tymczasem;

– Musimy zacząć budowę przed 2020, żeby móc absorbować środki UE, które skończą się w tym właśnie roku

– GDDKiA rekomendowała obwodnicę południową co praktycznie kończy dyskusję w tej sprawie (to, czy jest to najlepszy wariant jest zbyt późną dyskusją)

– jest niezwykła dysproporcja – lub asymetria w mapie dróg w Polsce – przez centrum na wysokości Poznania przebiega A2, przez południe na wysokości Wrocławia A4. Na linii szczecin – Gdańsk – trasa szybkiego ruchu (nie autostrada) jest w powijakach.

– jestem głęboko przekonany, że jeśli szybko nie będzie ostatecznej decyzji co do przebiegu trasy S6 na całym odcinku w naszym województwie (bo z Goleniowa do Słupska prace trwają szybciej) – nie będziemy mieli drogi ekspresowej przed 2025. I wtedy będziemy mogli sobie podziękować za to, że kruszyliśmy kopie o szczegóły. Jestem za tym, żeby prace ruszyły nawet w przebiegu południowym, bo inaczej nie doczekamy się tej trasy w obecnej dekadzie.

Reklamy
  1. jak
    29 sierpnia 2011 o 19:06

    Dla wszystkich,którzy marudza na temat wariantu północnego jako tego, który lepiej komunikuje Łebę w sezonie: zrozumcie jedno! Nikt nie będzie budował S6 z myślą o tym żeby odciążyć Lębork w sezonie! To nie jest zadanie GDDKiA.To nie ma być obwodnica miasta tylko trasa wschód-zachód! A załatwianie lokalnych problemów w skali drogi krajowej jest chyba zbytnią megalomanią…Dlatego zamiast się kłócić powinniśmy,zgodnie z tym co pisze Tomek,pilnować tego żeby ta trasa w ogóle powstała.W jakimkolwiek wariancie,byle szybko i sprawnie.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: