Strona główna > Polityka > 8 IX 2011 – Przedszkola

8 IX 2011 – Przedszkola

Stało się. Próbując odwrócić uwagę od istotnych problemów, uczestnicy kampanii wyborczej – partie i media zaatakowały samorządy. Chwila oddechu od „walki” kandydatów do Sejmu pozwoli przegrupować siły przed kolejnym niezwykle istotnym dla nas dyskursem o tym czy Gilowska ma iść na debatę albo czy debaty przed wyborami są w ogóle potrzebne (sic!). Przepraszam, ale dotychczasowa kampania wyborcza jest na poziomie robienia z nas idiotów.

Dzisiaj pojawił się temat „złych” gmin, które podniosły opłaty za przedszkola. Mało kto wspomina jednak, że 416 posłów głosowało za zmianą w ustawie (wszystkie kluby w Sejmie!), dzięki której Ministerstwo Edukacji może płacić samorządom mniej na wychowanie przedszkolne. To z czego gminy mają utrzymać przedszkola??? Oczywiście, jeśli przy okazji wójt czy burmistrz  (a raczej rada gminy czy miasta) dosoli jeszcze jakiś bubel uchwałodawczy, naliczając np. opłatę dla dziecka, które jest nieobecne z powodu choroby to już mamy piękne odbicie – samorządy są pazerne.

Proponuję kilka poważnych pytań do naszych lokalnych kandydatów do Parlamentu – proszę na mój adres mailowy nadesłać odpowiedź na 2 pytania, NAPRAWDĘ ważne dla nas, wyborców:

1. Czy jest Pan/Pani za podatkiem liniowym w miejsce progresywnego?

2. Czy jest Pan/Pani za podjęciem wszelkich działań w celu realizacji drogi ekspresowej S6 w perspektywie budżetowej 2014-2020 nawet jeśli jej przebieg nie do końca odpowiada Państwa marzeniom, ale daje szansę na szybkie połączenie naszego regionu z Niemcami i Gdańskiem?

Mój mail znajdziecie na http://www.tomasztutak.pl/

Kategorie:Polityka Tagi: , ,
  1. 12 września 2011 o 12:05

    Odpowiedź od Pana Adama Nowaka:
    „Odp. na pytania 2X TAK
    POzdrawiam
    Adam Nowak”

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: