Strona główna > Polityka > 8 X 2011 – Cisza wyborcza

8 X 2011 – Cisza wyborcza

8 października 2011 Dodaj komentarz Go to comments

Cisza taka, że aż w uszach dzwoni. Absurd większy niż atak zimy w TVP1. Cisza wyborcza… To jeden z większych dziwactw jakie można zafundować społeczeństwu obywatelskiemu. Przy okazji chciałem przedstawić swoją listę absurdów demokratycznych:

1. Asymetria praw na linii: ustawodawca – samorząd. Skazany karnie radny traci mandat, poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności, chyba, że sam będzie chciał się ukarać. Oczywiście nie jestem za rozszerzeniem tej bezkarności na samorząd, tylko za jej zniesieniem w ogóle.

2. Prawo sędziów do immunitetu. Kto się bulwersuje immunitetami parlamentarzystów, niech przyjrzy się temu prawu trzeciej władzy…

3. Obowiązek meldunku – bez komentarza – jak w ZSRR, gdzie chłop nie mógł wyjechać ze swojej obłastii bez zgody władz.

4. Cisza wyborcza – w mediach pełnych sondaży zachował się taki archaizm. Na dodatek realizowany z absurdami – mogą wisieć plakaty bo są nieruchome, nie można na stronie pokazać gif-a – bo jest dynamiczny – serio 😉

5. Dotacje dla partii z budżetu państwa. Powinny się finansować ze składek i oficjalnych datków przedsiębiorców i osób prywatnych.

Reklamy
  1. jas
    10 października 2011 o 13:14

    6. Losowanie numerów w wyborach samorządowych. Partie robią to o 5 dni szybciej niż samorządowe inicjatywy. Skutek? Mniejszy czas na kampanię wyborczą.

    7. Nie tylko finansowanie partii, ale także zwrot za kampanię wyborczą mają sejmowe listy. Samorząd nie ma takich przywilejów. To trzeba skasować.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: