Strona główna > Polityka > 12 XI 2011 – Krajobraz po bitwie

12 XI 2011 – Krajobraz po bitwie

Czy dzieciak w tęczowej czapce na głowie blokujący ulicę Warszawy wie co dla niepodległości zrobił Roman Dmowski albo Józef Piłsudski? Nie i nie interesuje go to. Podobnie jak terrorysty lewackiego z Niemiec zaproszonego przez miłośników idei komunistycznej Polski na rozbicie patriotycznej uroczystości. Wczoraj w  Warszawie grupy rekonstrukcji historycznej, przygotowujące się często cały rok do tego, żeby pokazać miłość do polskiego munduru i historii, zostały zaatakowane przez niemieckich terrorystów – spadkobierców bandytów z grupy Baader- Meinhof. Po czym ci niemieccy lewacy chowali się w redakcji zaprzyjaźnionej redakcji Krytyki Politycznej.

Wozy TVN zostały spalone przez bandytów podszywających się pod ideami naszego Święta. Bandytów, podobnie jak lewacy – nie rozumiejących historii i postrzegających je w tylko jednym wymiarze.

Należy zwrócić uwagę – w jakim celu polskie media lansowały Marsz Niepodległości od tygodnia jako nadchodzące „kryterium uliczne”. Dlaczego polscy dziennikarze celowo wzburzali emocje podziałów zamiast skupić się na tym, że nadchodzi Święto wszystkich Polaków? Minister Jerzy Miller właśnie teraz rozgniata redaktora Durczoka ujawniając jak to TVN 24 histerycznie podgrzewał atmosferę.

Pomysł zabronienia Marszu Niepodległości z powodu zadymy wywołanej z jednej strony przez chuliganów a z drugiej przez postkomunistów to absurd. Policja powinna chronić marsz odbywający się pod flagami narodowymi i natychmiast reagować na każdy akt terroru ulicznego z każdej strony.  Nie jest przestępstwem manifestować radość z Niepodległości 11 listopada. Cieszą mnie słowa premiera, który dzisiaj powiedział, że antyfaszysta blokujący nielegalnie ulicę jest bardzo blisko faszyzmu. Chuligan pod flagą czerwoną jest takim samym jak bandytą jak kibol rzucający kamieniem w policjanta. Obydwaj niszczą Święto Mojego Państwa.

Reklamy
 1. jas
  14 listopada 2011 o 11:36

  Brawo, brawo, brawo panie Tomku.

  Irytuje mnie też lament poszkodowanych mediów mainstremowych, które nie zauważyły że już dawno nie reprezentują obywateli tylko obóz władzy i że zamiast opisywać rzeczywistość ją kreują Będąc twardo zaangażowanymi po jednej strony politycznej barykady.

 2. marek
  16 listopada 2011 o 12:52

  Również popieram Pana wypowiedź. Jeszcze Polska nie zginęła póki potrafimy samodzielnie myśleć, a nie bezkrytycznie przyjmować papkę płynącą z telewizji czy internetu. Śledząc relacje z 11.11 w TV miałem wrażenie, że istnieje podział na dobrych i złych chuliganów. Dobrzy to ci „postępowi, proeuropejscy” z cywilizowanego zachodu, a źli to ci nasi zaściankowi, głupi kibole.
  Niestety media w całym tym spektaklu odegrały bardzo zła rolę.
  Ja nadal kibicuje Marszowi Niepodległości i ma nadzieję, że w przyszłym roku zostanie on jeszcze lepiej zorganizowany , a rodaków chcacych się prawdziwie cieszyć z naszego święta będzie jeszcze więcej.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: