Strona główna > Polityka > 30 XI 2011 – Brawo Sikorski!

30 XI 2011 – Brawo Sikorski!

W Polsce przetacza się przez media wielka dyskusja nareszcie na istotny temat. Pretekstem jest przemówienie ministra spraw zagranicznych w Berlinie. Zanim przedstawię swoją opinię namawiam do przeczytania rzeczonego tekstu:

Przemówienie ministra Sikorskiego w Berlinie

Z satysfakcją należy odnotować, że wreszcie wpływowy polityk Polski w czasie, gdy kierujemy pracami Rady UE, wypowiedział się na temat przyszłości Unii. Przypominam, że upominałem się o to na swoim blogu, jeszcze zanim rozpoczęliśmy prezydencję (13 IV 20111) Nadchodzi nasza prezydencja – lepiej późno niż wcale.

Główne założenie wystąpienia ministra Sikorskiego polega na zacieśnieniu współpracy UE – to bardzo potrzebna inicjatywa i świetnie, że wypływa od jednego z nowych państw Unii. Jesteśmy w dobrym punkcie – nie przesadzałbym ze stanem naszej gospodarki, ale już expose premiera było bardzo na Zachodzie chwalone – The Economist. Do tego kończymy prezydencję – nie było mocnego otwarcia ale może da się coś nadrobić mocnym zamknięciem. Brakowało do wczoraj jasnej tezy – jak ma wyglądać dalszy plan integracji.

Ubolewać można, że media koncentrują się na drugorzędnych elementach – że Sikorski kogoś nie poinformował o przemówieniu, że podlizuje się Niemcom. Myślę, że tych, którzy rozumieją wagę tego przemówienia – np. premiera – poinformował. Prezydent nie sprawiał wcześniej wrażenia, że jest zainteresowany polityką europejską – wybierał się na Ukrainę w bardzo złym momencie (sprawa aresztu premier Tymoszenko).

Z kolei opozycja w momencie gdy mówi się o agendzie UE, spiera się z Kościołem o to, kto ma rację w sprawie kary śmierci – brak słów.

p.s. w ramach uśmiechu:

„Jak się pracuje?”, zażartował minister infrastruktury. „Dobrze”, zażartowali podwykonawcy.

Reklamy
  1. 30 listopada 2011 o 20:11

    Zastanawia mnie, jak to przemówienie zostało odebrane przez państwa członkowskie. Ale mimo mojej wrogości do całego PO muszę przyznać, że przemówienie było naprawdę dobre. Opozycja nie spiera się z kościołem. PiS spiera się z lewicą. Ale zgodzę się z tym, że „brak słów” – J.Kaczyński wymyślił całą ta sprawę po to, by przyciągnąć do siebie zwolenników kary śmierci. (należy zwrócić uwagę że według badań ponad 70% polaków zgadza się z wykonywaniem kary śmierci za najcięższe przestępstwa). Pozdrawiam ;]

    • 30 listopada 2011 o 21:08

      większość na szczęście nie musi narzucać swojej woli:) Cieszę się, że nie jestem w tych 70%, pozdrawiam

  1. 5 grudnia 2011 o 18:57

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: