Strona główna > Powiat > 7 III 2012 – Student a dofinansowanie do założenia firmy

7 III 2012 – Student a dofinansowanie do założenia firmy

Ostatnio dwa razy pytano mnie o możliwość dofinansowania założenia działalności gospodarczej. O ile dofinansowanie założenia firmy dla osoby zarejestrowanej jako bezrobotna realizowane może być za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy, to w jaki sposób może uzyskać taką pomoc student studiów dziennych? Przypominam, że bezrobotnym może być tylko student studiujący w trybie zaocznym. Czy przed studentem studiów dziennych drogi dofinansowania założenia firny się zamykają? Na szczęście nie.

Kluczem do znalezienia furtki jest działanie 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”. Można w opisie beneficjentów znaleźć wśród potencjalnych beneficjentów między innymi „osoby do 25 roku życia, w tym studenci studiów dziennych” – szczegóły tutaj.

Z harmonogramu wynika, że w naszym województwie nabór wniosków rusza w I kwartale br. Teraz pozostaje śledzić na stronach Departamentu EFS Urzędu Marszałkowskiego aktualności (polecam szczególnie spotkania informacyjne) i znaleźć inną niż PUP instytucję, która złoży aplikację o środki z Działania 6.2. Według informacji, którą przekazała mi dyrektor lęborskiego PUP, w ubiegłym roku niektóre instytucje – np. NOT, same szukały osób, którym mogłyby pomóc w ramach projektu.

Reklamy
 1. Patryk Pobłocki
  7 marca 2012 o 20:48

  Warto również wspomnieć, że po roku 2013 niemożliwym będzie uzyskaniem takiej bezzwrotnej dotacji. Za to o wiele bardziej „reklamowane” będą pożyczki Jessica oraz Jeremie.

 2. 7 marca 2012 o 20:56

  Tak, Panie Patryku – nawiązując do naszej wczorajszej rozmowy – zwracam uwagę na monitorowanie wskazanej we wpisie przeze mnie strony departamentu – pozdrawiam

 3. Patryk Pobłocki
  8 marca 2012 o 17:46

  Oczywiście, bardzo dziękuję za pomoc 🙂

  Pozdrawiam

 4. 23 lipca 2014 o 14:44

  Obecnie bezzwrotną dotację na założenie firmy mogą uzyskać osoby w szczególnej sytuacji, czyli bezrobotni, niepełnosprawni itp. Studenci, pracownicy naukowi czy inne osoby zatrudnione chcące otworzyć własny biznes przy pomocy pieniędzy unijnych mają jednak szansę. Z tego samego programu czyli:
  Program: Program Kapitał Ludzki
  Priorytet: 6 Rynek pracy otwarty dla wszystkich
  Działanie: 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia
  mogą liczyć na preferencyjne pożyczki.
  Wiem pożyczka to nie dotacja, ale i to dobre.
  Wszystkie informacje na temat Programu Kapitał Ludzki dostępna na stronie podanej juz wcześniej przez Tomasz http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/PoradnikBeneficjenta/PoKL/Strony/6.2-Wsparcie-oraz-promocja-przedsiebiorczosci-i-s.aspx

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: