Strona główna > Powiat > 9 III 2012 – Projekty powiatowe

9 III 2012 – Projekty powiatowe

Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu przyjęliśmy rozstrzygnięcia konkursów ofert zgłoszonych w ramach projektu „Tandemem do świetlanej przyszłości”. Oferty dotyczyły prowadzenia zajęć dla uczniów I i II LO w Lęborku. Udział w projekcie jest bezpłatny dla uczniów, koszt uczestnictwa w projekcie ponosi Powiat Lęborski ze środków otrzymanych na jego realizację – projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz w 15% ze środków krajowych w ramach budżetu państwa.

Mam ogromną satysfakcję, że tak wielu nauczycieli z naszego powiatu a przede wszystkim – tak wielu uczniów z naszych liceów będzie miało szansę skorzystać z tych projektów.

Szczegóły tutaj

Druga ważna sprawa dotyczyła realizacji dotychczasowej programu profilaktycznego „Badania mężczyzn w zakresie wczesnego wykrywania nowotworu gruczołu krokowego” realizowanego przez lęborski szpital. W tym roku program cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w związku z czym przewidywane przez Zarząd Powiatu środki na jego realizację wystarczyłyby tylko do sierpnia. Zarząd Powiatu zdecydował zabezpieczyć środki aby nie było przerwy w realizacji badań. Zobowiązaliśmy także Starostę, aby zwrócił uwagę dyrekcji szpitala na konieczność zmian w organizacji zapisów na badania w ramach naszych programów profilaktycznych (także w zakresie wczesnego wykrywania raka piersi u kobiet) – w ten sposób, aby usprawnić przyjęcia pacjentów i ewentualnie wyeliminować limity miesięczne przyjęć.Szczegóły opisałem tutaj.

Zapraszam na stronę Starostwa Powiatowego zawierającą aktualne informacje o realizowanych przez Powiat projektach – http://www.powleb.webd.pl/index.php?id=162,0,0,1,0,0

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: