Strona główna > Powiat > 1 VI 2012 – Sukces naszego powiatu – prezent nie tylko na dzień dziecka

1 VI 2012 – Sukces naszego powiatu – prezent nie tylko na dzień dziecka

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego potwierdził przekazanie środków (3 841 633,80 PLN) na realizację projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Powiatu Lęborskiego”. Projekt termomodernizacji jest planowany do realizacji do listopada 2013r. i obejmie 5 budynków:
– Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu
– Młodzieżowy Dom Kultury
– Powiatowe Centrum Edukacyjne – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
– Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy (szkoła + internat)
Całkowita wartość projektu wynosi ok. 7 600 000. Przyznane dofinansowanie stanowić będzie 50% wartości projektu. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Reklamy
 1. marcia
  6 czerwca 2012 o 22:15

  Gdyby tak postawić wielką budowlę w Lęborku coś w rodzaju wieży widokowej, żeby turyści mogli patrzeć z góry na miasto. Żebyśmy mieli w powiecie coś co przyciąga turystów do Lęborka bo Łebę zna każdy. Albo małe planetarium w Lęborku. Trochę pieniążków zaoszczędzić mniej festynów zrobić i raz coś porządnego, kto jest za

  • 7 czerwca 2012 o 07:43

   Pomysł jest bardzo dobry, szczególnie, że Lębork położony jest w dolinie, więc miejsca są pięknie stworzone przez naturę (Nowa Wieś, Małoszyce). Jednak większy nacisk położyłbym właśnie na promocję poprzez Łebę – jej walory to niekwestionowane, największe skarby powiatu. Pozdrawiam

  • 7 czerwca 2012 o 18:24

   O drodze do Łeby pisałem już kilkakrotnie na blogu, będzie do Łeby zrobiona. Dni Jakubowe moim zdaniem mogą koegzystować z Woodstock, ale na to chyba już nie ma szans.

 2. burza mózgów
  7 czerwca 2012 o 16:50

  Dobrą promocją będzie ale w przyszłości ścieżka rowerowa od Lęborka aż do samej Łeby, budowa stanęła bodajże na Białogardzie ale mogę się mylić, przy okazji niech powycinają resztę drzew przy drodze setki żyć uratują turystom. Można zrobić wyciąg na narty w pobliżu Lęborka bo mamy takie miejsca co by się nadały. Można zbudować coś na kształt opery leśnej w Sopocie żeby kabarety na sezon ściągnąć i turystów przyciągać. Zrobić jeszcze raz Przystanek Woodstock który nie wypalił lub coś podobnie dużego przecież te dni jakubowe nie mają aż tak wielkiego przebicia.

 3. promujemy
  30 czerwca 2012 o 10:00

  można spróbować na placu pokoju postawić wysoki budynek najwyższy w mieście żeby każdy turysta chciał wejść do środka. W środku powinna być olbrzymia makieta
  – parku miniatur w Lęborku przedstawiająca Lębork lub cały powiat – zawierająca najważniejsze miejsca z atrakcjami. Budynek wykonać z materiałów takich żeby budynek był przezroczysty, wszystko co w środku było by widoczne na zewnątrz i zachęcało by odwiedzających do zajrzenia. Na dachu tego budynku dać balkon widokowy z lunetami dla zwiedzających była by to niezła atrakcja. Proszę sobie wyobrazić jaki był by to efekt wizualny dla miasta. Nie wykorzystane miejsce w tym budynku można było wykorzystać do przeniesienia tam Lęborskiego Muzeum.

 4. zuzia
  3 lipca 2012 o 10:14

  muzeum figur woskowych z gwiazdami lub ważnymi osobistościami byłam w Berlinie w takim muzeum, przynosi wielkie zyski, przyjeżdża tysiące ludzi żeby zrobić sobie zdjęcie bo taka figurka woskowa na zdjęciu wygląda jak żywa i nie idzie rozpoznać że to figurka.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: