Strona główna > Powiat > 18 IX 2012 – Porozumienie z Powiatem Brzeskim

18 IX 2012 – Porozumienie z Powiatem Brzeskim

W ubiegłym tygodniu delegacja Powiatu Lęborskiego udała się z rewizytą do partnerskiego Powiatu Brzeskiego. Na miejscu podpisana została umowa o współpracy. Jest to konsekwencja podpisanego wcześniej (czerwiec) listu intencyjnego (więcej: http://www.powiat-lebork.com/index.php?id=46,2139,0,0,1,0 ).
Celem współpracy jest nawiązanie partnerskich stosunków, które ułatwią określenie i osiągnięcie wspólnych na wielu płaszczyznach celów (m.in. na płaszczyźnie turystycznej, kulturalnej, gospodarczej czy oświatowej), bazując na wymianie doświadczeń i dobrych praktych pomiędzy powiatami.
Współpraca będzie polegać m.in. na: wymianie doświadczeń pomiędzy lokalnymi instytucjami, organizacjami i podmiotami działającymi na terenie obydwu powiatów, wspieraniu inicjatyw o charakterze turystycznym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym.
Wzajemne kreowanie korzystnego wizerunku regionów, połączone z promocją produktów turystycznych (m.in. szlaków konnych, rowerowych, kajakowych, pięknych plaż, ruchomych wydm etc.), kulturowych (np. Szlak św. Jakuba) i popularyzacją sztuki ludowej (zespoły folklorystyczne, wystawy rękodzieła etc.) przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego. Dodatkowo także wymiana młodzieży czy współpraca placówek oświatowych (organizacja kolonii i obozów sportowych) urozmaici ofertę edukacyjną i pozwoli na bardziej różnorodne ( i atrakcyjniejsze dla uczniów) zorganizowanie procesu edukacji.
Reklamy
  1. jas
    19 września 2012 o 04:43

    Panie Tomku, widziałem Pana komentarz w sprawie czołgu. Artykuł tutaj: http://i46.tinypic.com/2uh1xma.jpg O tym lepiej pogadajmy 🙂

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: