Strona główna > Polityka, Powiat > 10 V 2013 – Nowe informacje w sprawie trasy S6

10 V 2013 – Nowe informacje w sprawie trasy S6

Wczoraj starosta lęborski uczestniczył w rozmowach prowadzonych z udziałem ministra transportu i przedstawicieli GDDKiA w sprawie przyspieszenia prac nad realizacją trasy szybkiego ruchu S6 Goleniów – Gdańsk. Trasa na odcinku w województwie zachodniopomorskim jest całkowicie przygotowana do rozpoczęcia przetargów wykonawczych, niestety w naszym województwie panuje od dłuższego czasy przestój. Jednym z kluczowych problemów stałą się obwodnica Lęborka, a dokładnie wybór przebiegu – bliższa miasta południowa lub lepiej skomunikowana z Łebą północna. Nie chciałbym w tym miejscu przypominać zalet i wad każdej z koncepcji. W wyniku rozmów w ministerstwie wyłania się jednak możliwość powrotu do północnego wariantu jako możliwego do realizacji w latach 2014-2020. Kolejny zwrot – mam nadzieję, że tym razem oznacza zbliżenia nas do skomunikowania z Trójmiastem i zachodnią granicą.

W rządowym Planie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 Pomorze wygląda jak biała plama. Przyspieszenie prac jest niezbędne, pojawiają się przecież nowe okoliczności – budowa gazoportu w Świnoujściu, budowa w Zajączkowie Tczewskim suchego portu kontenerowego, możliwość eksploatacji złóż gazu łukowego.

drogi 2013

W tej sprawie niedawno protestowali samorządowcy z naszego powiatu – treść ich wystąpienia przedstawiam poniżej. Wystąpienie dotyczy także statusu planowanej Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiejskiej (OPAT) pozwalającej ominąć Rumię i Redę.

do GDOŚ w sprawie S6- Trasy Kaszubskiej2

Reklamy
  1. jas
    15 Maj 2013 o 11:10

    Nie wiem czy powrót do wariantu północnego to dobry znak dla S-6 w okolicach Lęborka. Co to za droga szybkiego ruchu, jeżeli by do niej dojechać trzeba przebić się przez całe miasto (główne osiedla Lęborka są wybudowane w południowej lub zachodniej części miasta) do dziurawej Kossaka, a potem wąską i kręta Grunwaldzką w Nowej Wsi i gdzieś w Garczegorzu na S-6. Ciekaw jestem kiedy zaczną się pierwsze protesty mieszkańców z Kossaka i Grunwaldzkiej, że TIR-y im pod oknami jeżdżą i budynki pękają. To się kupy nie trzyma.

  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: