Strona główna > Powiat > 7 XI 2013 – LOT i co dalej?

7 XI 2013 – LOT i co dalej?

Na lokalnym rynku turystycznym ostatnio sporo zmian. Na początku października w Łebie doszło do połączenia dwóch Lokalnych Organizacji Turystycznych Łeba i Błękitna Kraina. Prace nad połączeniem trwały kilka miesięcy. Zespół roboczy składający się z przedstawicieli obu organizacji oraz organizacji LOT Ziemia Lęborska spotykał się z władzami samorządu  powiatu lęborskiego , burmistrzami i wójtami, a w dalszym etapie już w swoim gronie.

Wypracowano projekt Statutu. Niestety, przedstawiciele LOT Ziemia Lęborska nie przystąpili do fuzji.

8 października odbyło się pierwsze Walne Zebranie na którym wybrano władze organizacji , uchwalono Statut.

Obecnie LOT Łeba – Błękitna Kraina zrzesza ok. 60 członków .

Priorytetowym zadaniem jakie postawiły sobie nowe władze to : popularyzacja powiatu lęborskiego , gmin , promowanie dobrych praktyk w turystyce ,  szersza informacja , czyli zwiększenie punktów informacyjnych , współpraca z samorządami lokalnymi, szkolenia, konferencje, to wszystko co przewidziano, tworząc ustawę o Lokalnych Organizacjach Turystycznych

Biuro LOT jak i punkt informacji turystycznej działa przez cały rok .

Jestem zdania, że wszystkie ruchy integrujące podmioty takie jak LOT-y są dla samorządu bardzo pożądane. Mam nadzieję, że już niedługo integracja obejmie też LOT Ziemia Lęborska. Dzisiejszy model funkcjonowania, a raczej finansowania LOT-ów przez samorządy nie jest optymalny.

Reklamy
Kategorie:Powiat Tagi: ,
 1. marek
  21 listopada 2013 o 20:27

  LOT Ziemia Lęborska istnieje tylko i wyłącznie na papierze. Przez wiele lat swojego funkcjonowania nie potrafił wypracować metod skutecznej promocji regionu.
  Odrębną sprawą jest fakt, iż jako mieszkańcy powiatu lęborskiego musimy w końcu zrozumieć, że Łeba (mówiąc ogólnie) jest naszym jedynym naturalnym walorem i na jej promocji powinniśmy skupić całą energię. Na atrakcyjności i popularności Łeby zyska Lębork i cały powiat.
  Błędnym założeniem jest, że Łeba to tylko 2 miesiące wakacyjnego biznesu i tyle. Ktoś kto zna sprawę od wewnątrz ma świadomość, że Łeba stymuluje wiele dziedzin życia naszego powiatu. Problem w tym by zamiast 2 intensywnych miesięcy zrobić 4, 6 a może 12. Zyskają na tym wszyscy.
  „Lębork koło Łeby” – to stwierdzenie powtarzane przez wielu Polaków pokazuje proporcje i priorytety.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: