Strona główna > Bez kategorii > 8 I 2014 – PKP – przyspieszenie na linii Gdynia – Słupsk

8 I 2014 – PKP – przyspieszenie na linii Gdynia – Słupsk

Kilka dobrych informacji pojawiło się niedawno w sprawie linii komunikacyjnych w naszym regionie. W przyjętym przez rząd projekcie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 znalazła się budowa trasy szybkiego ruchu S6 oraz budowa II nitki kolei Słupsk – Gdynia Chylonia. Właśnie otrzymałem zaproszenie na spotkanie w tej sprawie.

zaproszeniepkp

Reklamy
Kategorie:Bez kategorii
 1. 10 stycznia 2014 o 17:05

  Niestety, nie mogłem wziąć udziału w spotkaniu, załączam więc komunikat asystenta starosty.
  Dzień dobry,
  w dniu dzisiejszym w starostwie odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP PLK S.A. Centrum Realizacji Inwestycji w Gdańsku oraz Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni, poświęcone przebudowie linii kolejowej nr 202 na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk.

  W spotkaniu, poza przedstawicielami PKP PLK S.A., uczestniczył także Starosta Lęborski p. Wiktor Tyburski oraz radni powiatowi – członkowie Komisji Bezpieczeństwa, Transportu i Drogownictwa, Wiceburmistrz Lęborka p. Alicja Zajączkowska, Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska p. Ryszard Wittke, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych p. Teresa Bożek oraz pracownicy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Lęborku.

  Przedstawiciele PKP PLK S.A. poinformowali ogłoszeniu przetarg na przygotowanie studium wykonalności dla tej inwestycji. Pozwoli ono wybrać najlepszy wariant w celu polepszenia przepustowości odcinka. Termin składania ofert mija 14.02.14. Wykonanie studium przewidziane jest w 2015 roku, a całej inwestycji do roku 2020. Środki na przebudowę mają pochodzić ze środków unijnych w ramach perspektywy finansowej 2014-20.

  Założeniem kolei jest budowa drugiego toru na odcinku Gdynia Chylonia – Słupsk i zwiększenie prędkości na linii do 160 km/h. Przebudowie poddane zostaną perony, aby dostosować je do najnowszych standardów.

  Wykonawca studium podda dokładnej analizie wszystkie obiekty krzyżujące się z linią kolejową (drogi, wiadukty, przepusty) pod kątem ich przydatności i stanu technicznego. Analizie zostanie poddana także kwestia ewentualnej budowy ekranów akustycznych. Zadaniem wykonawcy studium będzie także szczegółowe omówienie propozycji rozwiązań m.in. z samorządami.

  Na spotkaniu przedstawiciele kolei przedstawili zapis video z przejazdu na odcinku od Bożego Pola do Potęgowa, ukazując rożne elementy występujące na trasie przejazdu pociągu, które będą tematem studium i które będą miały wpływ na sposób realizacji inwestycji.

  Na etapie tworzenia studium wykonalności omówiona zostanie także kwestia nowych przystanków lub likwidacji (przesunięcia) dotychczas istniejących.

  W załączeniu przesyłam zdjęcia. W razie potrzeby mogę udostępnić zdjęcia o wyższej rozdzielczości.

  Pozdrawiam

  Tomasz Sopyłło
  Asystent Starosty Lęborskiego

  ________________________________
  Starostwo Powiatowe w Lęborku
  ul. Czołgistów 5
  84-300 Lębork

  Centrala tel. 59 8632 810

  Godziny pracy urzędu:
  poniedziałek: 7:30 – 16:00
  wtorek – czwartek: 7:30 – 15:30
  piątek: 7:30 – 15:00

  Strona WWW
  http://www.powiat-lebork.com
  Nasz profil na Facebooku
  http://www.facebook.com/powiatleborski
  Śledź nas na Twitterze
  @powiatleborski

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: