Strona główna > Powiat > 26 II 2014 – Po sesji

26 II 2014 – Po sesji

Kilka informacji po dzisiejszej sesji:

1. Starosta potwierdził w odpowiedzi na pytania radnych, że ewentualna pomoc Powiatu dla Łeby w sprawie zakupu wozu strażackiego jest sprawą otwartą. Dokumenty są gromadzone, mam nadzieję, że skończy się dobrze.

2. Pomimo kontrowersji – udało się powołać przedszkole specjalne. Przy okazji byliśmy świadkami ciekawej dyskusji. Wiem, że część sceptycznych głosów była wypowiedziana w dobrej wierze, ale pozostaje wrażenie, że atmosfera debaty była efektem nieporozumień.

3. To i tak niewiele w porównaniu do atmosfery dyskusji wokół Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Ograniczę się tylko do stwierdzenia, że część lokalnych polityków celuje w deprecjonowaniu wszystkiego, co inicjują inni.  Nie jestem przeciw upamiętnieniu żadnego z bohaterów podziemia niepodległościowego i nigdy nie zaatakowałbym kogoś za to, że chce upamiętnić innego bohatera. Każda inicjatywa wobec deficytu pamiątek po tych prawdziwych bohaterach jest potrzebna. Rotmistrz Jan Skorb jest postacią, którą gdański IPN uznał,  za właściwego patrona, dla części opozycji budzi wątpliwości. Ręce opadają.

Vb1m

Reklamy
 1. 26 lutego 2014 o 23:49

  ad 3 – Przykra rzecz, że dochodzi do takich nieciekawych spięć przy okazji tego słusznego przedsięwzięcia. Przydałoby się więcej dobrej woli! 🙂

  • 27 lutego 2014 o 05:59

   Mam nadzieję, że to tylko incydent 🙂

 2. D.W.
  1 marca 2014 o 17:08

  Panie Tomaszu, chyba chodzi o przedszkole specjalne.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: