Strona główna > Powiat > 28 II 2014 – Wóz strażacki dla OSP w Łebie

28 II 2014 – Wóz strażacki dla OSP w Łebie

Niedawno informowałem, ze trwają intensywne rozmowy, prowadzone przez burmistrza Łeby w celu pozyskania wsparcia finansowego dla zakupu ciężkiego wozu bojowego dla OSP w Łebie.
Kolejny krok osiągnięty. Na dzisiejszym posiedzeniu Zarządu Powiatu Lęborskiego, na którym gościliśmy Andrzeja Strzechmińskiego, złożyłem wniosek o ponowne rozpatrzenie możliwości dofinansowania przez Powiat zakupu ciężkiego wozu bojowego dla OSP w Łebie. Pojawiły się nowe okoliczności, z których najważniejszą jest zaawansowanie rozmów nad montażem finansowym dla tej inwestycji. W dniu dzisiejszym, jak przekazał oficjalnie burmistrz Łeby, zadeklarowano poparcie:
300 tys. UM Łeba
210 tys. Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy
150 tys. system ubezpieczeń (w dyspozycji Komendanta Głównego Straży Pożarnej)
20 tys. Urząd Marszałkowski
130 tys. Komenda Główna Straży Pożarnej.
Brakuje 100 tysięcy, o które Zarząd zawnioskuje do Rady Powiatu. Mam nadzieję, że ta niepowtarzalna szansa poprawy bezpieczeństwa mieszkańców nie tylko mieszkańców Łeby i Wicka, ale całego Powiatu zakończy się powodzeniem. Wniosek na Zarządzie uzyskał jednomyślnie poparcie. Warto przypomnieć, ze zadanie ma charakter ponadgminne, gdyż OSP Łeba chroni także mieszkańców gminy Wicko.

Reklamy
 1. Kom
  1 marca 2014 o 09:12

  A ja jako komendant OSP w Łebie gwarantuje że szansa ta jest powtarzalna i za jakiś czas znowu pojawi się szansa na poprawę bezpieczeństwa w Powiecie lęborskim. Nie wiem co miał Pan na myśli pisząc o ponadgimnazjalnym charakterze tego przedsięwzięcia ale jeśli chodziło o ponad gminne to jednostki włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego działają na terenie cało powiatu i wynika to z rozporządzenia a także mogą być dysponowane w inne części naszego kraju. ( OSP Łeba jest włączona do takiego systemu)

  • 1 marca 2014 o 09:40

   Zadania, które wypełnia OSP Łeba są jak najbardziej ponadgminne, tablet zamienił mi słowo we wpisie.
   Szansa jest niepowtarzalna – w tym sensie, że nie sądzę, żeby powtórzyła się możliwość takiego montażu finansowego. Pracuję w samorządzie 15 lat i dotąd takiej szansy nie było.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: