Strona główna > Powiat > 7 V 2014 – Kilka drobiazgów i drogi rowerowe

7 V 2014 – Kilka drobiazgów i drogi rowerowe

1. Prawdopodobna jest reorientacja polityki turystycznej Powiatu – widzę dwa rozwiązania obecnej sytuacji, która jest niekorzystna (samorząd powiatowy należy do LOT-u „Ziemia Lęborska” i nie należy do LOT-u „Łeba”). Pierwsze rozwiązanie – lepsze – Powiat występuje z LOT-u lęborskiego, drugie – gorsze, ale łatwiejsze do przeprowadzenia – Powiat wstępuje z minimalną składką do LOT-u łebskiego. Da to jakąś równowagę i przynajmniej szansę na uczestniczenie w przedsięwzięciach turystycznych stolicy turystycznej powiatu. Oczekuję teraz od władz LOT-u Łeba zaangażowania w poparcie starań radnych powiatu lęborskiego z Łeby.

 2. Wbrew niekorzystnym komentarzom – sytuacja polityczna w Łebie nie ma żadnego wpływu na możliwość pozyskania funduszy, w tym z budżetu Powiatu, na zakup ciężkiego wozu strażackiego.

3. Załączam pismo, które złożyło stowarzyszenie „Ziemia Lęborska” oraz stowarzyszenie rowerowe „LEW Lębork” do burmistrza Lęborka w sprawie ścieżek i dróg rowerowych.

o oznaczenie dróg rowerowych i przejazdów w Lęborku

Reklamy
 1. marek
  13 Maj 2014 o 06:25

  W końcu pada stwierdzenie o turystycznej stolicy powiatu. Z perspektywy Lęborka i całego powiaty ten potencjał prawie w ogóle nie jest wykorzystywany. Reorientacji wymaga nie tylko polityka turystyczna ale i promocyjna powiatu. Będę uważnie śledził.

  • 13 Maj 2014 o 08:22

   Ze strony radnych powiatu wybranych z Łeby nigdy nie padało inne stwierdzenie. Reorientacji wymaga także myślenie w gminach o wspólnej promocji a nie wbrew powiatowi czy, częściej, wbrew Łebie. A na koniec zmiana potrzebna jest także nam, łebianom, w patrzeniu na innych.

 1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: