Strona główna > Powiat > 24 X 2014 – Wystąpienie programowe KWW Ziemia Lęborska z wczorajszego briefingu

24 X 2014 – Wystąpienie programowe KWW Ziemia Lęborska z wczorajszego briefingu

24 października 2014 Dodaj komentarz Go to comments

Kandydaci KWW ZIEMIA LĘBORSKA to ludzie dobrze wykształceni, pracowici, skromni, zaangażowani od lat w pracę społeczną, wytrwali w tym, co robią. Mają ciekawe pasje życiowe, preferują aktywne spędzanie czasu wolnego, razem z swoimi rodzinami.
​Zespół składający się zarówno z ludzi o dużym doświadczeniu zawodowym i życiowym, jak i ludzi młodych, rozpoczynających swoją dorosła drogę życiową. Przez to mamy pełny przekrój społeczny i bardzo dobrą znajomość wspólnoty powiatowej – potrzeb różnych grup wiekowych, zawodowych , o rożnym statusie rodzinnym, jak i problemów, które można i trzeba rozwiązać na szczeblu samorządu powiatowego.
​Kandydaci KWW ZIEMIA LĘBORSKA nie należą do partii politycznych, przez co są niezależni m.in. od odgórnych wytycznych, ale też nie mają przeszkód we współpracy z wszystkimi ludźmi, którym faktycznie bliskie są sprawy samorządowe. W myśl dewizy, którą od lat przyjmują jako motyw swego działania: WSPÓLNIE ZROBIMY WIĘCEJ!
Nie deklarujemy załatwienia spraw, za które odpowiadają władze centralne – parlament i rząd. Natomiast jesteśmy nastawieni na współpracę z samorządami gminnymi i samorządem wojewódzkim, oraz zdeterminowani w rozwiązywani najważniejszych spraw powiatowych, na które będziemy mieli wpływ.

Te najważniejsze sprawy dla nas to:
1. Zabiegi o jak najszybsze połączenie powiatu lęborskiego drogą ekspresowa S6 z Trójmiastem oraz zakończenie modernizacji drogi wojewódzkiej do Łeby. Niezwykle potrzebny impuls rozwojowy dla Ziemi Lęborskiej, warunkujący stabilność funkcjonowania istniejących już firm, zachęcający do powstawania nowych, sprzyjający pozostawaniu młodych w powiecie.
2. Wspólna z gminami promocja walorów turystycznych powiatu lęborskiego, doprowadzenie do powstania jednego funduszu promocyjnego dla powiatu i gmin, wspólne produkty/pakiety turystyczne, jednolity system informacji i ekspozycji miejsc ważnych w powiecie.
3. Stworzenie systemu dróg rowerowych dla powiatu lęborskiego i jego konsekwentne wdrażanie. Rowerowe ścieżki komunikacyjne i rekreacyjne. Stojaki i wiaty parkingowe. Obligatoryjne ścieżki lub pasy dla rowerzystów przy modernizacji dróg powiatowych.
4. Poprawa obsługi pacjentów lęborskim szpitalu, zwłaszcza w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, m.in. grupowanie pacjentów zgłaszających się do SOR. Maksymalne przeciwdziałanie bólowi, w tym na porodówce, bezpłatna szkoła rodzenia, egzekwowanie identyfikatorów i łatwy dostęp do informacji, kto obsługuje pacjenta.
5. Ułatwienie życia ludziom starszym, m.in. : wsparcie powstania oddziału geriatrii w lęborskim szpitalu, pomoc w powstaniu domu dziennego pobytu dla seniorów.

Program dla radnych wybranych z listy KWW ZIEMIA LĘBORSKA jest obszerniejszy. Zawiera szczegółowo rozpisanych, konkretnych 29 zagadnień, które przekazujemy w załączeniu. Jest to program wspólnych dla przyszłego naszego klubu radnych. Oprócz tego każdy z kandydatów ma program indywidualny, który stanowi wzbogacenie, uzupełnienie programu wspólnego.
​​​​​​​​​
Ryszard Wenta, 23.10.2014 r.
http://youtu.be/L7FGrr2sVUY

Reklamy
Kategorie:Powiat
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: