Strona główna > Powiat > 19 XII 2014 – Organizacja pracy Rady Powiatu

19 XII 2014 – Organizacja pracy Rady Powiatu

Na wczorajszej sesji Rady Powiatu Lęborskiego dokonano przydziału radnych do pracy w poszczególnych komisjach. W pierwszej kolejności wybraliśmy radnego Huberta Namyślaka na przewodniczącego komisji rewizyjnej. W pozostałych komisjach przewodniczącymi zostali – budżetu, gospodarki i integracji europejskiej – Bogusław Wrzesień, bezpieczeństwa, transportu i drogownictwa – Krzysztof Pruszak (jestem także jej członkiem), ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa – Ryszard Wenta, rodziny, zdrowia i opieki społecznej – Teresa Ossowska-Szara. Radni z komisji edukacji, kultury, sportu i turystyki funkcję przewodniczącego powierzyli mi jednogłośnie, za co dziękuję. Pełniłem tą funkcję już w kadencji 2006-2010. Przede mną zadanie zorganizowania pracy komisji i przygotowanie planu pracy.  Zastępcą przewodniczącego komisji wybraliśmy radnego Tadeusza Rabkę.

Na sesji pojawiła się oficjalnie, dotąd tylko przekazywana przez media informacja o rezygnacji dyrektora szpitala – pana Andrzeja Sapińskiego z zajmowanej funkcji. Więcej szczegółów poznamy zapewne niedługo, uważam jednak, że to bardzo niepokojąca informacja – szpital pod zarządem dr. Sapińskiego rozwijał się z powodzeniem, teraz wszedł w bardzo trudny okres przejściowy. Nie wiadomo dok

ładnie kiedy w sytuacji rezygnacji zakończy się kontrakt menadżerski dyrektora – starosta Edmund Głombiewski oświadczył, że przewidziane jest trzymiesięczne wypowiedzenie. Na temat sytuacji w szpitalu zadawani pytania i interpelacje, złożyłem oświadczenie,  że nieprawdą jest publikowana  plotka o tym, jakoby poprzedni zarząd planował komercjalizację szpitala. Nigdy takich planów nie było.

Wszystkie zdjęcia – Ryszard Wenta

Od lewej: Ryszard Wenta, Tomasz Tutak, Waldemar Walkusz - radni wybrani piąty raz do Rady Powiatu Lęborskiego

Od lewej: Ryszard Wenta, Tomasz Tutak, Waldemar Walkusz – radni wybrani piąty raz do Rady Powiatu Lęborskiego

Ślubowanie

Ślubowanie

Ryszard Wenta

Ryszard Wenta – Ziemia Lęborska

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: