Strona główna > Powiat > 9 I 2015 – Po posiedzeniach komisji: wóz strażacki dla OSP Wicko, peron w Mostach…+ update

9 I 2015 – Po posiedzeniach komisji: wóz strażacki dla OSP Wicko, peron w Mostach…+ update

Dzisiaj i wczoraj uczestniczyłem w posiedzeniach komisji Rady Powiatu, do których należę. Wczoraj prowadziłem Komisję Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki. Zaopiniowaliśmy pozytywnie projekt budżetu w części należącej do kompetencji komisji. Subwencja oświatowa na rok 2015 planowana jest w wysokości 28,4 mln złotych, obecny Zarząd Powiatu podtrzymał wprowadzony jeszcze przez nas w poprzedniej kadencji wzrost wynagrodzeń dla personelu administracji i obsługi o 3%. To bardzo dobra decyzja.

Komisja przyjęła przygotowany przeze mnie plan pracy na ten rok i dyskutowała na temat działalności Powiatowej Rady Sportu, pojawiają się bowiem informacje, że zmieniono zasady wyboru jej szefa – w miejsce wyboru przez członków Rady Sportu, szefa ma teraz wskazywać Zarząd Powiatu.

Dzisiaj uczestniczyłem w spotkaniu Komisji Bezpieczeństwa, Transportu i Drogownictwa. W pierwszej części przyjęliśmy pozytywną opinię do projektu budżetu, mieliśmy także okazję zadać pytania w sprawie kilku tematów okołobudżetowych związanych z transportem i drogami.

Najważniejsze informacje są następujące – nowy Zarząd Powiatu podtrzymał dofinansowanie do zakupu wozów strażackich, w tym 100 tysięcy dla OSP w Wicku, o które wnioskowałem jeszcze gdy pracowałem w poprzednim Zarządzie.

2015-01-09 17.13.34

Starosta Głombieski, wbrew stanowisku Rady Miasta Lęborka, która zdjęła z porządku obrad uchwałę w tej sprawie,  podtrzymuje decyzję o partycypacji Powiatu w budowę peronu w Mostach. Przypominam, że przedstawiciele samorządów gmin Nowa Wieś Lęborska i Lębork oraz naszego powiatu uzgodnili, że wspólnie sfinansują budowę peronu dla SKM w Mostach. Po oszacowaniu wstępnym okazało się, że każdy z tych trzech samorządów, zgodnie z umową, wyłoży maksymalnie po 380 tysięcy złotych. Tymczasem na ostatniej sesji Rady Miasta Lęborka wycofano uchwałę w tej sprawie na przyszłość, w mediach pojawiły się pogłoski, że większość w Radzie nie jest przychylna tej inwestycji. Tym bardziej cieszy, że nowy Zarząd Powiatu podtrzymał nasze stanowisko i przesłał już do zaopiniowania projekt uchwały, który na dzisiejszym posiedzeniu Komisji przyjęliśmy. Mam nadzieję, że zapowiedzi wycofania się Lęborka były przedwczesne.

2015-01-09 17.12.13

2015-01-09 17.12.46

 p.s.

Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: