Strona główna > Powiat > 31 V 2015 – Sesje za nami i przed nami

31 V 2015 – Sesje za nami i przed nami

Radni powiatowi mają w tych tygodniach bardzo intensywny czas. W ubiegłym tygodniu odbyła się sesja nadzwyczajna, na której nastąpiło odwołanie Zdzisława Chojnackiego z funkcji przewodniczącego rady. Na to stanowisko powołaliśmy Waldemara Walkusza – uzyskał aż 16 głosów na 18 radnych obecnych na sesji. Jeszcze ważniejsze było złożenie przez grupę 13 radnych z PO, Ziemi Lęborskiej, Porozumienia Społecznego, Lepszego Lęborka- Lepszego Powiatu i jednego radnego PiS wniosku o odwołanie starosty Głombiewskiego.  Zgodnie z procedurą, w ciągu 30 dni wniosek musi zaopiniować komisja rewizyjna i po tym czasie może odbyć się sesja, na której wniosek będzie głosowany.

Jednak w międzyczasie odbędą się jeszcze dwie sesje Rady Powiatu – już we wtorek sesja robocza, natomiast 12 czerwca odbędzie się sesja absolutoryjna. Przedstawiam niżej plan najbliższej sesji – 2 czerwca 2015 roku (wtorek) o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lęborku przy ul. Czołgistów 5.

Porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie kworum.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołów z ostatnich sesji.
4. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu i prac Zarządu Powiatu w okresie między sesjami.
5. Sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2014 rok
6. Ocena zasobów pomocy społecznej Powiatu Lęborskiego.
7. Sprawozdanie Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej w 2014 roku
8. Sprawozdanie z realizacji Rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi uprawnionymi podmiotami za 2014 rok.
9. Informacja na temat stanu i struktury bezrobocia w Powiecie Lęborskim.
10. Sprawozdanie z realizacji Programu Na Rzecz Zatrudnienia i Spójności Społecznej Powiatu Lęborskiego na lata 2007-2015.
11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie emisji obligacji oraz określenia zasad ich zbywania, nabywania i wykupu oraz podjęcie uchwały.
12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wystąpienia ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Pradolina Łeby oraz podjęcie uchwały.
13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wyrażenia woli podjęcia działań mających na celu przystąpienie Powiatu Lęborskiego do Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania zrzeszającego gminy z terenu Powiatu Lęborskiego oraz pozostałe gminy wyrażające wolę przystąpienia do niniejszego Stowarzyszenia oraz podjęcie uchwały.
14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyznania dotacji dla Parafii Rzymskokatolickiej p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lęborku na prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz podjęcie uchwały.
15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyznania dotacji dla Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. św. Józefa Oblubieńca w Charbrowie na prace konserwatorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz podjęcie uchwały.
16. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przyznania dotacji dla Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. N.M.P. Królowej Polski w Lęborku na prace budowlane i konserwatorskie przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz podjęcie uchwały.
17. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przekształcenia I Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Lęborku przy ul. Dygasińskiego 14 oraz podjęcie uchwały.
18. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przekształcenia II Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku wchodzącego w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Karola Wojtyły w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 oraz podjęcie uchwały.
19. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania numeru porządkowego Liceum Ogólnokształcącemu dla Dorosłych w Lęborku wchodzącemu w skład Powiatowego Centrum Edukacyjnego – Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku przy ul. Pionierów 16 oraz podjęcie uchwały.
20. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych oraz szkół specjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Lęborski, z uwzględnieniem szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych mających siedzibę na obszarze powiatu lęborskiego prowadzonych przez inne organy prowadzące oraz podjęcie uchwały.
21. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany uchwały nr XXXIX/318/2014 Rady Powiatu Lęborskiego z dnia 18 czerwca 2014 r. w sprawie zatwierdzenia „Programu realizacji zadań w zakresie krzewienia kultury fizycznej i sportu w powiecie lęborskim na lata 2014 – 2020”oraz podjęcie uchwały.
22. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia zmian w Regulaminie Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
w Lęborku oraz podjęcie uchwały.
23. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie nadania Statutu Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Lęborku oraz podjęcie uchwały.
24. Interpelacje i zapytania radnych.
25. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
26. Wnioski i oświadczenia radnych.
27. Zamknięcie obrad.
Reklamy
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: